Od 1 marca 2021 r. akcje Perfect NDF SA będą miały wyłacznie postać niematerialną

Ważna informacja dla naszych Akcjonariuszy: zgodnie z przepisami prawa akcje Spółki od marca 2021 będą miały wyłącznie postać niematerialną. Co to w praktyce oznacza i co musi zrobić każdy z Akcjonariuszy opisujemy w tym artykule.

 

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu spółek handlowych z dnia 30 sierpnia 2019 r. (DU z 2019 r. poz. 1798), a także zmianami wynikającymi z ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV 2 (DU z 2020 r. poz. 875) od 1 marca 2021 r. akcje nie będą miały formy dokumentu. Będą miały formę zapisu cyfrowego i będą musiały być zarejestrowane w Rejestrze Akcjonariuszy prowadzonym np. przez dom maklerski lub bank powierniczy, albo w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych SA.

Niepubliczne spółki akcyjne takie jak Perfect NDF S.A. są zobowiązane do wyboru i zawarcia umowy z podmiotem prowadzącym Rejestr Akcjonariuszy do dnia 30 września 2020 r. Wybór podmiotu prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy wymaga uprzedniej uchwały Walnego Zgromadzenia takiej spółki.

Uchwała nr 13/6/2020 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku z dnia 23 czerwca 2020  zatwierdza Umowę zawartą dnia 15.05.2020 między Spółką Perfect NDF S.A. a Domem Maklerskim “Q Securities” z siedzibą w Warszawie o świadczenie na rzecz Spółki Perfect NDF S.A. usługi prowadzenia rejestru Akcjonariuszy co do zdematerializowanych akcji Spółki.

Obowiązki Perfect NDF SA:
  • zawarcie umowy z podmiotem prowadzącym Rejestr Akcjonariuszy - wykonane 15.05.2020 r.
  • wybór podmiotu prowadzącego Rejestr Akcjonariuszy w formie uchwały Walnego Zgromadzenia – wykonane 23.06.2020 r.
  • wezwanie Akcjonariuszy do złożenia dokumentów odbioru akcji w Spółce (pięciokrotne wezwanie, nie częściej niż co dwa tygodnie i nie rzadziej niż co miesiąc); pierwsze wezwanie musi nastąpić do 30.09.2020 r., a ostatnie nie później niż 30.01.2021 r.,
  • w przypadku Spółki Perfect  Akcjonariusze którzy nie odebrali lub nie posiadają dokumentu odbioru akcji mają obowiązek dokument odbioru akcji odebrać na miejscu w siedzibie Spółki.  W tym samym momencie Spółka przyjmie od Akcjonariusza tenże dokument odbioru akcji, w zamian Akcjonariusz otrzyma pokwitowanie złożenia dokumentu odbioru akcji (uwaga: większa część tej procedury jest możliwa do załatwienia e-mailem)
  • następnie Spółka Perfect przekaże zestawienia danych o  akcjonariuszach podmiotowi prowadzącemu Rejestr Akcjonariuszy, czyli “Q Securites”.

Wszelkie pytania i wątpliwości Akcjonariuszy postaramy się wyjaśnić poprzez kontakt osobisty lub e-mailem - prosimy pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jednocześnie do wiadomości Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

© 2006-2021  Perfect NDF SA :: © Projekt i wykonanie MASK :: Strona oparta na Joomla!

Ta strona dla swojej pełnej funkcjonalności używa ciasteczek (cookies), przechowywanych na dysku Twojego komputera. Jeśli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej (zgodnie z jej instrukcją).